Zima, déšť, sníh a sport

Taky patříte k lidem, kteří se hned při prvních příznacích pěkného počasí sbalí a vyjedou ven za přírodou? Jen tak se kochat její krásou nebo přitom dokonce sportovat?
Mnozí z nás nemají rádi, když musí být zavřeni ve stísněných vnitřních prostorech. Máme po krk kanceláře, ve které musíme dýchat ten suchý vzduch z klimatizace. Nechceme stále sedět jen v hospodě a snažit se v cigaretovým kouři najít kousek kyslíku. A proto jsme si zalíbili outdoorové sporty, ve kterých se mísí jak možnost poznat krajinu, tak skutečnost, že si při tom poznávání můžeme skvěle protáhnout svaly a výborně si zacvičit či strávit pár hodin s přáteli při činnosti, která když už z nás neudělá vrcholové sportovce, tak nám alespoň neublíží a potěší.

 

 

Ppiboon--zima,déšť,sníh,sportCo však dělat, když se o slovo přihlásí zima a déšť? Určitě to všichni známe. Celý týden jsme se těšili na to, až ze skříně vytáhneme lano a sedák a vypadneme na nejbližší skály. Těšili jsme se, až nasedneme na kolo a trochu se projedeme po okolí. Ale počasí bohužel naše plány nesdílelo.
Z nebe začaly padat studené kapky a v té chvíli se nám zbyly jen dvě možnosti. Buď se vzdáme, necháme se porazit šedivými mraky, naštvaně zasedneme za televizi či počítač a budeme se věnovat španělské telenovele nebo nějaké nejnovější hře. Nebo se rozhodneme nerezignovat.
Množství vnějších sportů se dá provozovat i vevnitř v halách. Samozřejmě, že už to není ono. Nemůžeme si přivonět k světu a jen tak si poležet v trávě, když nás lezení přestane bavit, ale přiznejme si, že to je pořád lepší než nic.

 

 

Ti z nás, kteří chtěli trekovat, mají smůlu, protože nachodit deset kilometrů v hale, jakkoli velké, asi nebude příliš velká zábava. Jiné aktivity se však provozovat dají.
Nejmenší problém je najít vhodnou náhradu za skálu. Téměř v každém městě se dnes nachází alespoň jedna lezecká stěna, na které si můžeme vyzkoušet, zda jsme ještě nezapomněli, jaké to je dostat se až nahoru.
Lezení je aktivita, které se v poslední době začíná věnovat stále víc a víc lidí. Mužů i žen. Vypadá to, že všichni jsou hnaní tužbou dokázat vlastními silami zdolat nějaké vysoké překážky.

 

 

Ano,  musím přiznat, že je sto a jedna porovnávat lezení na skále a stěně. Když se člověk dostane až na vrchol a rozhlédne se, v uzavřené místnosti toho zpravidla moc neuvidí. Ale i takový pohled stojí za to. Ta chvíle, když si člověk může říct, že to dokázal. Dostal se až na vrchol. Na umělé stěně se sice musíme vzdát nádherného výhledu, ale skvělé sportovní výkony, bušící srdce a adrenalin nám nedokáže vzít ani špatné počasí.
Jestli patříte k těm, co chodí běhávat, k těm, co raději natáhnou na nohy tenisky a obětují chvíli svého času pro své zdraví, nevěšte hlavu. V hale nebo na běžeckým pásu možná nebudete mít ten pocit, že jste uběhli nějakou velikou vzdálenost vzhledem k tomu, že i po hodině se budete nacházet na tom samém místě, ale skuteční běžci neletí dráhou proto, aby vyhráli. Oni běží pro ten nádherný pocit. Proto většina z nich jde za cílem, i když ho už někdo dosáhl před nimi.

 

 

franky242--zima,déšť,sníh,sportBěh či jízda na kole, podobně jako například střelba, se dá provozovat i ve vnitřních prostorech. Ať už si libujete v střelbě z palných zbraní nebo z luku. I když je pravda, že střelnice pro lukostřelbu se nacházejí většinou ve venkovních prostranstvích, ale určitě by nebyl problém zastřílet si i mezi čtyřmi stěnami.
Dalším oblíbeným sportem, který nám nepřekazí ani vánice, je indoor golf. Pod tento termín můžeme zařadit jak golfové simulátory, tak putting green, chipping či krytý driving range. Jde jen o to vybrat si a vzít do ruky hůl a míček.

 

 

 

Ostatně jako při všem. Pokud hledáme výmluvu proto, abychom mohli strávit celý den na gauči nebo spaním v posteli, nepomůže nám ani kdyby hřiště bylo hned za rohem. Jestli se však skutečně chceme zabavit, tak nám v tom nemusí bránit ani nepřátelské nebe.
Je spousta aktivit, jimž se při špatném počasí můžeme věnovat. A pokud zrovna ten váš sport není možné provozovat v průběhu sněžení, nezoufejte a zkuste něco jiného. Člověk by měl pořád zkoušet nové věci.
Fotografie publikována se svolením Heavypong / FreeDigitalPhotos.net
Fotografie publikována se svolením Ppiboon / FreeDigitalPhotos.net
Fotografie publikována se svolením franky242 / FreeDigitalPhotos.net

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *