Zábava na skákacích botách

Chtěli jste se někdy dívat na svět z větší výšky, mít pořádně dlouhé nohy? Možná jste si už někdy všimli šílenců, kteří s pod koleny připevněnými pružícími botami rázovali dlouhými skoky po cestě a odvážili se udělat i salto a podobné triky. Báli jste se nasadit tyto boty, protože chůze na nich se vám zdála příliš těžká? Vůbec nemusíte mít strach. Salta sice hned napoprvé dělat nebudete, ale chodit a poskakovat budete sami už po pár minutách.

 

 

Skákací boty jsou asi 40 cm vysoké a každá váží asi 4 kg. Jsou dělané s nosností pro 4 různé váhové kategorie mezi 30 a 120 kilogramy, existují tedy i boty pro děti. Zapínání je podobné jako na snowboardu, ale nepotřebujete žádnou speciální obuv, jen tenisky. Ani velikost nohy nehraje roli. Pružné jako trampolína jsou díky vysoce odolné pružině ze skleněných vláken. Ta využívá vaši sílu a směr, kterým na boty působíte. Díky ní vyskočíte až 2 metry vysoko a poskočíte až 3 metry dopředu, zvládnete salta vpřed i vzad, roznožky a další triky. Běhat můžete rychlostí až
40 km/h. Jakýkoliv tvrdý povrch je vhodný, ale nesmí být mokro, to by vám boty nepěkně podkluzovaly. Skákací boty dnes vyrábí několik firem, ale jestli jste na nich nikdy nestáli, vyzkoušejte si je raději nejdříve v některé zážitkové agentuře. V průměru za 700 korun si užijete dvouhodinový výcvik se zkušeným instruktorem. Takový zážitek je i vhodným dárkem, který si můžete nechat od blízkých nadělit nebo naopak, kterým potěšíte někoho jiného.

 

Pohyb na skákacích botách vychází z kolen, a ty je tedy potřeba pořádně zvedat. Stát byste na botách měli pěkně zpříma, břicho i zadek zastrčte. Získat a udržet rovnováhu není tak složité, protože těžiště je stejné jako při chůzi. Jen si zvyknete na ohýbání pružiny a budete si pěkně zvesela poskakovat. Důležité ale je, abyste drželi kolena od sebe, neboť hrozí zapletení částí vázání do sebe a následný nepříjemný pád. A nesmíte zůstat stát na místě, stále dělejte alespoň drobné krůčky pro udržení rovnováhy. Pokud by přece jen hrozil pád, instruktor je sice v chytací pohotovosti, ale nikdy byste neměli zapomínat na chrániče a helmu.

 

topstep07-- skákací boty...Bezprostředně po první lekci toho budete mít nejspíš víc než dost. Ačkoliv se zdá, že si jen tak pružíte, kondičku procvičíte pořádně. Není na škodu se proto rozcvičit ještě před nasazením bot. Při skákání i chůzi zapojujete snad všechny svaly na těle. Zejména zatížíte boky, zadeček a břicho. Ve snaze udržovat rovnováhu posílíte i zádové svaly. A i když budete posilovat a hubnout, bude vás to se skákacími botami bavit.

Jakmile si osvojíte alespoň samostatnou chůzi s poskoky a tento nezvyklý pohyb si vás získá, nic vám nebrání si jeden pár bot pořídit. Cena se pohybuje kolem osmi tisíc korun.
Ať už na sebe chcete poutat zvědavé pohledy kolemjdoucích na ulici nebo ohromovat slečny a muže v parku nebo si chcete vylepšit kondičku, skákací boty jsou pro vás ideální sportovní aktivita.

 

 

Fotografie publikována se svolením Feelart / FreeDigitalPhotos.net

Fotografie publikována se svolením topstep07 / FreeDigitalPhotos.net

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *