Věcné dary, když si nevíte rady

Ať už se jedná o vánoce, narozeniny nebo různá výročí, vždy stojíme před nelehkým rozhodnutím, co darovat babičce, dědečkovi nebo obecně starším lidem, abychom jim udělali radost. Za svůj život již nasbírali nespočet dárkových předmětů, které ani nemají šanci využít a zbytečně leží ve skříni. Za zeptání nic nedáme, ale většinou dostaneme standardní odpověď, že nic nepotřebují, čímž nás nechtěně staví do ještě obtížnější situace. Bez dárku totiž přijít nemůžeme a ani nechceme a ona skutečnost, že vlastně všechno potřebné mají, nám celé rozhodování jen ztěžuje. Pokud se nedostaví žádný spásný nápad, nezbývá než vsadit na onu ohranou klasiku. Ale i notoricky známé dary se dají vždy něčím vylepšit.

 

 

U babičky je pravděpodobné, že mýdlo a šampón dostane od někoho jiného, ale vy se můžete blýsknout například balíčkem čistě přírodní kosmetiky. Neměla by v něm chybět mýdla jak na ruce, tak na celé tělo, uklidňující pěna nebo sůl do koupele a přípravek na regeneraci pleti a vlasů. Jedinou nevýhodou je kratší trvanlivost výrobků, neboť neprocházejí umělými konzervačními procesy. Další trefou do černého jsou nejrůznější dekorace v podobě vonných svíček a aromalamp. Jistě je pohodlnější zajít do obchodu s dárkovými předměty, ale daleko víc potěší, když si dáte tu práci a zhotovíte pravý a jedinečný originál. I když neoplýváte přílišnou zručností, existují nejrůznější krátkodobé rukodělné kurzy, ve kterých se můžete naučit vyráběcí techniku podle svého výběru a ještě si vlastnoruční dílko odnést domů. Ovšem v případě, že má babička doma poličky přeplněné svými výrobky, vsaďte raději na jinou kartu. Určitě ocení, když jí samotné zaplatíte nějaký rukodělný kurz, neboť vznikají stále nové a nové zajímavé techniky a všechny umět jistě nemůže. Pokud si netroufáte odhadnout, co by ji bavilo, stačí darovat poukaz a ona už si sama vybere to, co ji z nabídky zaujme. Nejlepší volbou je ovšem poukaz pro dvě osoby, aby sebou mohla vzít kamarádku a odbourala tak počáteční ostych.

 

 

Stuart Miles--věcné dary,když nevíteMálokterý dědeček odolá provianťáckému balíčku. Když se rozhodneme pro tento druh dárku, můžeme jej ozvláštnit podle své fantazie tím, že z nejrůznějších lahůdek a oblíbených vín vytvoříme přímo umělecké dílo. Stačí mít po ruce vhodnou nádobu nebo koš, který vyzdobíme květinami, barevným hedvábným papírem a ozdobnými stuhami, případně si vyhrajeme i s barvičkami. Pak už zbývá jen celé dílko zabalit do průhledného celofánu. Ony tradiční dárkové koše, které můžeme dnes vidět již v každém hypermarketu, se můžou jít zahrabat. Navíc máte jistotu, že obsah balíčku bude kvalitní a poskládaný oslavenci přímo na míru, nehledě na to, že svou iniciativou ušetříme až stokoruny. Pokud má dotyčný problém s cholesterolem nebo jiné zdravotní potíže, při kterých by nebylo darování potravin zrovna šťastným řešením, budeme ovšem potřebovat náhradní plán. Jak babičky, tak dědečky potěší vzpomínkové fotoalbum v podobě například kalendáře nebo zarámované koláže na zavěšení. Takovýmto osobním dárkem rozhodně nic nezkazíte.

 

 

Když už jsou i inovace všech notoricky známých dárků vyčerpané, zbývá ještě jedna spásná možnost, která by nám i bez jakékoliv námahy mohla vytrhnout trn z paty. Jsou to nejrůznější dárkové poukazy na cokoliv. To už ovšem záleží na každém daném jedinci, jeho přáních, zájmech a možnostech.

 

 

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles / FreeDigitalPhotos.net
Fotografie publikována se svolením Stuart Miles / FreeDigitalPhotos.net

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *