Utříděné vzpomínky

Na každou akci si poctivě týden dopředu chystáte svůj fotoaparát, který mezi ostatními přístroji září jako mercedes mezi škodovkami? Jistě máte spoustu nafoceného materiál a mnoho zážitků čeká, až se vám budou moct připomenout.
Ale co dál? V dnešní době téměř všichni fotí „digitálem“. Pravděpodobně mezi tuto skupinu patříte také. Přicházíte z oslav narozenin s plnou paměťovou kartou? Co vás teď čeká? Přetahování fotek smějícího se bratra nebo dcery, která spadla do dortu, do počítače. A teď ruku na srdce, kolik z nás má v počítači složku „fotky vyvolat“? Den má jenom dvacet čtyři hodin a nezřídka se nám stává, že se naše díla z počítače dlouhou dobu nedostanou. Až se vaše počítačové složky rozmnoží a jejich názvy budou obsahovat data v rozmezí pěti let, pochopíte, že by s tím bylo opravdu moc práce a složité vybírání těch nejlepších fotek opět posunete na „až bude víc času“.

 

 

Ti šťastnější z nás se dostanou i k tomu, že fotografie opravdu vyberou a oddechnou si. Oddechnou si do té doby, než vytříděné vyvolané fotky donesou domů. A pak je to tu znovu. Ty nejlepší fotky by chtěly zatřídit do alba, poskládat a popsat. Čas na výběr alba se ještě najde při rychlé projížďce hypermarketem, ale kdo se bude rozčilovat nad fotkami? Kolikrát se vám stalo, že jste strávili celý den nad pečlivým seřazováním a následným vkládáním vašich výtvorů do alba? A uprostřed jste zjistili, že dvě vydařené fotky zůstaly schované za krabicí a vy je teď nemůžete přidat k těm ostatním z loňské zimní dovolené. Přeskládáte všechny znovu, vrátíte je zpátky do krabice (jsou tam přece i jiné podobné a já na to nemám čas a vůbec ať si s tím hraje někdo jiný), nenápadně je přidáte na konec k fotkám z jiného roku a s pocitem, že jste vlastně neměli na vybranou a už jste se snažili dost.

 

 

hywards--utříděné myšlenkyAle možná byste i vy chtěli patřit mezi ty, kteří rádi ukazují svá alba a své tématicky seřazené fotky. Ještě si vzpomínáte jak na loňské Vánoce Marie s Rudou vytáhli své album z oslav narozenin jejich malé dcery? Pěkně rok po roce bez zmatků. Máme pro vás tip. Na internetu najdete poměrně novou službu. Vezmete svoji krabici s hromadou fotek, která narůstá takřka geometrickou řadou, dáte ji do rukou profesionálům a budete čekat na výsledek. Můžete si vybrat, jak své fotky chcete seřadit. Originálně či tradičně, tématicky nebo časově, záleží jen na vás. Není problém připravit alba speciálně pro dceru a naprosto jiná pro syna. Album s letními dovolenými a jiné se zimní „lyžovačkou“. Nevíte, co dát babičce pod stromeček, aby měla radost? I ona ocení, když si při dobrém čaji o zimních tmavých večerech bude moci pohodlně listovat fotografiemi svých vnoučat.
 

Tyto agentury se navíc nestarají jen o fotky, ale také o videa. Pokud své domácí záběry nějak neupravíte a nesestříháte, budou pravděpodobně zdlouhavé a nudné a od návštěvy, kterou se rozhodnete pouštěním home videí „potěšit“, si vysloužíte jen kyselé výrazy. Nemáte-li na střih a úpravu znalosti, vybavení nebo čas, svěřte je odborníkům. Získáte tím profesionálně vypadající spoty, na které se každý rád podívá.
Služby specialistů sice nejsou nejlevnější, ale rozhodně se vyplatí. Nejen, že úsilí, které jste při focení vynaložili, nebylo marné, ale vaše alba i videa budou reprezentativní a i vy se při návštěvě známých budete moci pochlubit baletním vystoupením své dcery, aniž byste se museli stydět za pochybné momenty na videu, případně za chybějící nástupy. Jednoho dne i vaše děti a vnoučata ocení váš nynější krok, protože alba vydrží a pořád budou živě připomínat doby dávno minulé. Nejen vy teď, ale i další generace se budou smát nad momentkami z oslav. Proto nefoťte s myšlenkou, že čím míň nafotíte, tím míň času vám zabere třídění, sbírejte snímky s radostí a těšte se na výsledné album, které vám bude dělat jenom radost.

 

 

Fotografie publikována se svolením start08 / FreeDigitalPhotos.net
Fotografie publikována se svolením hywards / FreeDigitalPhotos.net

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *