Skupinový dárek – pořádný zážitek

Blíží se výročí založení vaší firmy? Vánoce jsou za rohem a vy nemáte co dát ani jednomu členovi vašeho volejbalového družstva? Loučíte se se třídou a přemýšlíte o tom, jak zvýraznit tuto významnou událost? Odpovědi na všechny podobné otázky vám nabízí takzvané skupinové zážitkové dárky. Vyjedete ven z města, podíváte se do světa, užijete si nabitý program a den zakončíte příjemným večerním posezením. V souvislosti s obdobnými aktivitami se dnes skloňuje módní slovo „teambuilding“.

 

A skutečně, jako šéf firmy můžete svým zaměstnancům zařídit podnětnou akci (většinou na víkend) u teambuildingové agentury. Příjemné se tu pojí s užitečným. Rozličné aktivity a hry slouží nejen k pobavení jednotlivců, ale též ke stmelení kolektivu. Svou zakázku přizpůsobte vašim potřebám – agentura vymyslí jak program na prohloubení sounáležitosti a firemní kultury, tak kurzy zaměřené na asertivitu, kreativitu a prosazování vlastních nápadů všeobecně. Sem tam se pochybuje, zda má teambuilding opravdu kladný vliv na produktivitu zaměstnanců. Kvalitně vyvedený však nepopiratelně zlepší atmosféru na pracovišti, což jistě všichni ocení.

 

Pánská a dámská jízda

Známá klasika může obsahovat mnoho nezvyklých prvků. Pravděpodobně se na podobný dárek vlastně složíte dohromady, ale i tak lze přispět něčím trochu větším – dobrým darem bývá často i cenná včasná rezervace útulné chaty na malebném místě. Krom obvyklého večerního posedávání u sklenice něčeho dobrého si uzpůsobíte program na míru. Muži se věnují pokeru, sledování akčních filmů a stolním hrám, ženy zase praktikují relaxace, brečí při romantických komediích apod. Ovšem teď bez předsudků: každý si vybere podle sebe. A pokud se vám to zdá málo, pozvěte si maséra či masérku, napusťte si hot tub, prostě využijte možností rekreačního střediska na maximum.

 

Firmy často pořádají pro své zaměstnance večírky, kdy je všechno zadarmo. Doporučuji najít si místa s fixními cenami za večerní spotřebu, například vinné sklepy anebo některé moderní restaurace. Většinou se na podobných akcích (obzvláště v Česku) lidé nedrží zkrátka, a tak zaplatit dopředu paušál vyjde o dost levněji než by činila částka na celovečerním hromadném lístku.

 

Adrenalin pro skupiny

Fenomén zvaný paintball už dávno neznáme jen z amerických seriálů. Postupně se stal finančně dostupným a dnes si už může zastřílet téměř každý. Přesto spousta lidí tuto válečnou hru naživo nezažila a příležitostně by si ji vyzkoušeli. Takový dárek jistě potěší obzvláště skupinu mužů. Podobně pořádný adrenalin prodýcháte i při sjezdu divoké vody na raftech. Vířící proudy, pěnící voda a proti ní vy závislí na pádlech svých přátel či kolegů – zvláštní situace, z níž se dá mnohému naučit. Samozřejmě k tomu potřebujete zkušeného instruktora, ovšem to agentury rády zajistí.

 

Silný společný zážitek stmeluje a upevňuje i pouta mezi jednotlivými lidmi. Něco pravdy je i na tvrzení, že právě v okamžiku nebezpečí se projevuje pravá lidská povaha. Stejně tak však můžete společné adrenalinové aktivity považovat za „pouhou“ zábavu.

 

KEKO64--skupinový dárek...Společné výlety do nedosažitelných míst
Chtěli jste se někdy podívat do nitra země? Do běžně nepřístupných jeskyní plných vzácných krápníků a prapodivných zvířat? Speleologové umožňují skupinové výpravy tam, kam nedosahují turistické chodníčky se zábradlím. Někdy budete muset použít lano a vzdát se luxusu vzpřímené chůze, ale stojí to za to.

 

Podobně se i normální návštěvník zoologické zahrady drží ve vymezeném prostoru – bez kontaktu s divokými zvířaty. Blízkost a nebezpečí je výzvou, jíž je možno překonat. Pořádají se prohlídky výběhů, kdy se dostanete co nejblíže africké i jiné fauně. Jen se musíte řídit pokyny a to bezpodmínečně.

 

Neomezeně mnoho možností

Samozřejmě jsme zdaleka nevyčerpali vše. Nezmínili jsme ani okrajově prohlídky pivovarů, skupinové vyhlídkové lety a jiné všemožné libůstky. Kdo hledá, ten najde přesně to, co potřebuje.

 

 

Fotografie publikována se svolením Supertrooper / FreeDigitalPhotos.net

Fotografie publikována se svolením KEKO64 / FreeDigitalPhotos.net

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *