Poukazy na cokoliv – Vánoční jistota

Zatímco dříve jsme si o Vánocích nejvíce obohatili šatník nebo dostali aktuální elektronickou vychytávku, dnes už přichází na řadu jiný druh dárků. Není sice ještě tak rozšířený, ale tím spíš s ním někoho překvapíte a potěšíte. Dárek bude originální a vás bude zbožňovat rodina i přátelé. Řeč je o poukazech, certifikátech či dárkových šecích.

 

Dnes je nabízejí v zážitkových agenturách, cestovních kancelářích i v kamenných obchodech všeho druhu. Při volbě toho správného byste měli přihlédnout hlavně k povaze a zálibám příjemce daru. Hlavní podstatou poukazů je darovat něco, co by si člověk sám většinou nekoupil nebo by se k tomu neodhodlal. Každý má nějaký sen, který by si chtěl splnit a poukazy jsou jedním z více řešení. Není mnoho takových požitkářů, kteří by do toho šli sami a naplánovali vlastní akci. Většinou až dárek od někoho blízkého jim zajistí vytoužený nebo naprosto nový a nečekaný zážitek.

 

Poukazy se od sebe sice nijak neliší, ale rozdělit je můžeme například podle jejich podstaty. Mezi nejakčnější certifikáty patří jistě ty zážitkové. Tady se meze nekladou. Koupit můžeme adrenalinové, pobytové, poznávací, sportovní, relaxační, denní, týdenní a další. Tenhle dárek se dá považovat za určitou formu „hecu“ a pokud to nepřestřelíme, tak bude náš prezent patřit mezi nejlepší. Jde jen o to, strefit se do toho správného zážitku. Vášnivému motoristovi se stoprocentně zavděčíte jízdou v nějakém bouráku. Hummer nebo stylový Aston Martin budou v kurzu kdykoli. Podobných darů se nebojí hlavně dobří přátelé, kteří ví, kam až můžou zajít. Myslím ale, že od manželky nebo přítelkyně by to byla teprve bomba! Pobytové a poznávací poukazy se zase dobře hodí pro rodiče, které tak můžou obdarovat dospělé děti. Pár si odpočine a někam se podívá. Menším i větším dětem by mohlo udělat radost zase nějaké zvíře. Projížďka na koni nebo den strávený na farmě jsou ideální pro dobrodružné dětské povahy.

 

Zaručeným potěšením jsou také poukazy na ozdravné či zkrášlující kůry. Může jít o jednorázové vstupy do sauny, lázní, na masáže nebo do solné jeskyně. Stejná nabídka se dá nakombinovat i do několika dnů strávených někde mimo město nebo na dosah rodiny. Velice populárním se stávají, hlavně pro ženy, poukazy na welness péče. Mohou si tyto procedury vyzkoušet a podle spokojenosti budete vědět, jestli příště nakupovat ve stejném duchu. Patřit sem může i den, kdy bude mít vaše polovička možnost obejít kadeřníka, vizážistu i stylistu najednou. Výběr je opět velký. Ozdravné pobyty se pak hodí i pro starší páry, které si tak užijí skvělou dovolenou.

 

Pro tvořivé typy s šikovnýma rukama a dobrými nápady jsou zase velmi vhodné umělecké kurzy nebo hodiny vaření. Pokud někoho z vašich přátel zrovna nezajímá bungee jumping ani pleťová maska, může být podobný kurz vhodným řešením. Kreslení, keramika, výroba šperků, šití, vaření nebo hodiny líčení. Tyto poukazy jsou určeny lidem, které to bude bavit, chtějí se dozvědět nové informace a naučit nové dovednosti. Ocení je nejenom ženy. Praktické budou i pro děti nebo starší lidi. Konkrétně kurz vaření by se mohl líbit i leckterému muži.

 

Dárkové a finanční šeky jsou jednou z dalších variant. Můžete za ně koupit zboží v určité hodnotě anebo dostat přímo peníze. Dárkové šeky se vyplatí věnovat dospívajícím dětem, u nichž si nemůžete být nikdy jistí, co se jim právě líbí. Stačí zajít do jejich oblíbeného obchodu, pořídit šek a děti budou v sedmém nebi. Samozřejmě to platí i v případě, že nechcete mamince nebo manželce stále dávat parfémy. Finanční šeky jsou asi opravdu tou krajní variantou. Je to určitý druh řešení, ale oproti těm předešlým je takový neosobní a nekonkrétní. Na druhou stranu se hodí pro mladé rodiny nebo její vzdálené členy, se kterými se často nevídáte a nevíte, co by se jim líbilo nebo hodilo.

 

 

Vzhledem k tomu, že dnes už si můžete pořídit i let vojenským letadlem, je jasné, že ceny některých zážitkových poukazů budou vyšší. I proto dávejte velký pozor při výběru. Maminka, která se bojí vyměnit žárovku asi příliš neocení skok padákem jen proto, že vy byste to chtěli zažít. Všímejte si o čem se vaše rodina či přátelé baví a snad přijdete na to, co by se jim opravdu líbilo.

 

Fotografie publikována se svolením jannoon028 / FreeDigitalPhotos.net

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *