Nesmrtelná jistota…

Tradičními dárky nikdy nic nezkazíte. Lego je pořád úžasná hračka, a to prošla už řadou moderních modifikací. Podporuje tvůrčí představivost dítěte. A pořádný „auťák“ udělá malému řidiči také radost. Pokud ještě nemá auto „transformers“, tak ho dost možná bude požadovat. Slečny budou vždycky toužit po klasické panence „barbie“ nebo kočičce Kitty.
Určitě se nebojte dávat i dárky, které na seznamu nejsou. Například puzzle, které učí dítě trpělivosti, udělá také radost. Samozřejmě přidejte i nějaké ty ponožky a svetr. Čím budou děti starší, tím větší budou mít z nového moderního oblečení radost.
Občas se stane, že malý čekatel nedostane přesně to, co chtěl. Kdyby si v množství dárků náhodou všiml, že tam opravdu něco chybí, neváhejte mu to vysvětlit. Ježíšek mu přece nadělil mnoho věcí a musel donést i ostatním dětem.
Věříme, že se vám povede správně vybrat a příjemné Vánoce prožije celá rodina.

Milý Ježíšku, …
Léto uteklo jako voda a než se nadějeme, jsou za oknem Vánoce. Pomalu přichází čas na nakupování dárků. Ale co koupíte svým ratolestem? Jsou zase o rok starší a mají zase jiná přání. Čím jim tedy udělat radost?

Dopis Ježíškovi
Většina dětí má spoustu snů a přání, se kterými spoléhá na Ježíška. Tradičním způsobem, jak se o těchto přáních dozvědět, je dopis Ježíškovi. Pokud se jedná o předškoláka, může dopis třeba nakreslit. Také se můžete domluvit, že vám bude diktovat, co by si přál a vy dopis napíšete za něj. Samozřejmě svého malého uličníka nebo malou princeznu necháte dopis zalepit a dát za okno, aby měl pocit, že to zvládl sám. Až usne, tak si dopis Ježíšek odnese. Také můžete vzít váš malý poklad za ruku a dojít dopis hodit do schránky. Pak bude mít jistotu, že bude Ježíškovi doručen.
Ježíšek online
V některých domácnostech je zvykem, že děti „oslovují“ Ježíška i moderními metodami, například e-mailem. Dítě napíše svůj dopis, v dalším kroku vypíše dárky, které by chtělo pod stromečkem najít. Pro jistotu přidá i ty, které rozhodně nechce. Přidá e-maily svých známých, rodičů, babiček. Čím víc, tím lépe, protože tito všichni se u Ježíška za žadatele přimluví. Zbývá už jen odeslat a čekat na Vánoce.
Pro ty větší existují i další metody. Na internetu se najdou i stránky „tajných přání“. Zde máte možnost se anonymně zeptat, co by dotyčný rád dostal. Prostřednictvím stránek vám přijde odpověď a obdarovaný se nic nedoví.

Výzvědná mise
Můžete zkusit vyzvědět tajná přání i za pomoci hry. Nenápadně přejdete na novou hru „na výrobce hraček“. Dítě si pravděpodobně bude chtít vyrobit právě tu hračku, po které touží nejvíc. Ale přece jen, dopis je dopis.

 

Fotografie publikována se svolením kdshutterman / FreeDigitalPhotos.net

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *