Nepropadněte vánočním stereotypům

Snad každý před Vánocemi přemýšlí, co by dal svým blízkým a velká většina s tím mívá potíže. Každý chce být originální a vedle praktických dárků, které se vždycky hodí, by rád blízké osobě dál i něco, co obdarovaného skutečně potěší. Dávat peníze se přeci nenosí a je to poněkud nudné a odbyté.
Vraťme se tedy k první kategorii – praktické dárky, kterými nic nezkazíte, jsou hodně typické pro danou skupinu. Každý muž, ať už je to otec, starší bratr, manžel, jistě uvítá novou holicí pěnu či gel a k tomu úhledně zabalený nejnovější typ holícího strojku z televizní reklamy, který nabízí nejnovější vylepšovák na co nejhladší odstranění vousů. Většinu žen, maminek, babiček, stoprocentně potěší nějaká ta sladkost k večernímu nekonečnému televiznímu seriálu, kosmetika nebo netradiční kuchařka. Dědeček zase potřebuje nové papuče, ponožky a košili. Přítelkyni můžeme darovat aromatické svíčky nebo romantickou knihu, přítelovi zase něco, co mu rozhodně chybí k dokonalosti jeho počítače.

 

arcadante--typické dárky...Je však nezbytné oddávat se těmto stereotypům? Nemá z toho člověk hloupý pocit, že neodvedl při výběru dárků dobrou práci? Jedna z možností je dárek alespoň nějak ozvláštnit. Tedy například místo holícího stojku darovat břitvu, štětku na holení a ručník na krev, nebo zajistit poukaz na luxusní oholení a ostříhání k nejlepšímu holiči ve městě. Místo bonboniéry se můžeme blýsknout starým francouzským receptem na čokoládu nebo pokud dotyčná patří mezi ženy, které si hlídají linii, můžete jí dopřát vychutnat si alespoň koupel v čokoládě, která má blahodárné účinky na pleť. Aby se blízká osoba nemusela trápit čtením nekonečné knihy, určitě ji potěší vstupenka na zinscenování daného díla v nějakém lepším divadle. Místo lahve vína, kterou většinou kupujeme až v té největší nouzi o nápad, věnujte raději příbuznému zážitek v podobě ochutnávky moravských vín přímo ve sklípku. Poukazem nebo zážitkem lze svým způsobem nahradit většinu dárků. Místo hotového výrobku můžete dát dané osobě možnost naučit se novým zajímavým technikám v rámci řemeslného kurzu paličkování, košíkářství či jiné zábavné rukodělné činnosti. Každá žena se jistě ráda naučí nějaký svůdný latinskoamerický tanec a každý muž určitě tajně sní o nějakém adrenalinovém zážitku, jakým je skok padákem či bungee jumping. Gurmánský zážitek v podobě večera v luxusní restauraci jistě také potěší každého, nebo ještě lépe existuje možnost zaplatit kurz vaření zaměření na nějakou exotickou kuchyni.

 

V současné době existuje mnoho možností, jak darovat věci lepším, záživnějším způsobem. Nebojte se občas vybočit ze zažitých kolejí a uvidíte, že z ozvláštnění dárku bude mít radost nejen obdarovaný, ale i vy budete mít dobrý pocit, že jste pro jeho spokojenost udělali něco navíc.

 

 

Fotografie publikována se svolením marcolm / FreeDigitalPhotos.net

Fotografie publikována se svolením arcadante / FreeDigitalPhotos.net

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *