Jsou Vaši blízcí „kreativci“?

Pokud ano, jistě by nebylo od věci věnovat jim k Vánocům nějaký kreativní dárek. To ovšem nemusí být vůbec jednoduché, obzvlášť pokud se v módě, rukodělných řemeslech či dalších kreativních koníčcích svých blízkých moc nevyznáte. Řešení tohoto problému může být jednodušší, než by se zprvu zdálo. Originálním dárkem pro tvořivé jedince jsou nejrůznější kurzy.

 

Člověk se má vždy čemu učit a podle toho je sestaven i široký výběr kurzů. Milovníkům jídla by se jistě zamlouvaly hodiny vaření. Zní to jednoduše a obyčejně, jenže dnes už se takové kurzy zaměřují i na konkrétní kuchařské techniky a nebo jsou rozděleny podle typu jídla. Začátečníkům i zkušeným kuchařkám jistě přijde vhod kurz výroby domácích těstovin, příprava sushi, zpracování masa a ryb atd. Volit můžete také mezi různými cizokrajnými kuchyněmi – nejpopulárnější jsou italská, francouzská a řecká. Existují dokonce hodiny určené dětem, které je sice nepřipraví na dráhu profesionálního kuchaře, ale dodají jim potřebnou dávku nadšení k dalšímu vaření. Vaši nejmenší pak budou vítanými pomocníky v kuchyni.
Pokud máte doma spíše šikulu na ruční práce nebo začínajícího výtvarníka, jsou další kurzy právě pro něj. Darovat můžete například keramický kurz, který trvá jeden den i jeden týden. Děti nebo dospělí se při něm seznámí se základy keramiky, s používanými materiály, postupy a vybranými technikami. Samozřejmostí bude práce na oblíbeném hrnčířském kruhu, modelování, zdobení vypálené keramiky a další.
V dnešní době jsou čím dál navštěvovanější také kurzy výroby vlastních šperků. Oblíbeným materiálem jsou korálky, které se dají splétat do všemožných náramků, náušnic a náhrdelníků. Tyto kurzy jsou spíše dlouhodobější záležitostí, ale existují i jednorázové akce, při kterých si může účastník zhotovit například stříbrný prsten či přívěsek. Tyto kurzy většinou trvají několik hodin, ale i to někdy stačí k tomu, aby vznikla záliba na celý život.

 

Vyjmenované varianty jsou jen několik příkladů z mnoha. Na první pohled by se mohlo zdát, že kurzy jsou vhodné především pro laiky, kteří si chtějí vyzkoušet něco jiného. Věnovat je však můžete i těm, kteří jsou se svou zručností na poměrně vysoké úrovni. Vybrat jim můžete méně známou techniku, která jim rozšíří znalosti v jejich oboru a pomůže dále rozvinout jejich talent. Například zdatným švadlenám máte možnost darovat kurz malování na hedvábí, výtvarnicím třeba hodiny malování na sklo či drátování.
Než začnete mezi svými známými hledat ženy a dívky, kterým by tento druh dárku přišel vhod, zamyslete se nad tím, jestli ve svém okolí nemáte i kreativní muže. Pravda, většinu pánů by navlékání korálků asi moc nebavilo, ale některé z kurzů jsou určeny spíše silnějšímu pohlaví. Kurz truhlářství, foukání skla (ač se to nezdá, je k němu třeba jistá fyzická kondice) nebo i výše zmíněné hodiny vaření.
Obecně řečeno jsou rukodělné kurzy vhodné pro všechny, co se neradi nudí, chtějí se něco zajímavého dozvědět a naučit. Velkou výhodou je, že účastníkům po kurzu zůstane něco na ozdobu, na památku, něco, co budou moci dále nosit. Proto se rozhlédněte po svém okolí a určitě najdete alespoň jednu osobu, která ocení podobný dárek.

 

Fotografie publikována se svolením Mister GC / FreeDigitalPhotos.net

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *