Dárky nejen pro pijáky

Darovat kamarádovi nebo známému lahev prvotřídního vína nebo oblíbené whisky už se stalo v mnoha kolektivech běžnou rutinou narozeninových oslav. Ale jde to i jinak. Chcete-li se držet zažité tradice alkoholových dárků a přesto být originální, zkuste to protentokrát vzít z jiného konce. Mezi kamarády by neměl být problém domluvit se a místo naplnění oslavencova baru se společně složit na některou z uvedených možností.

 

Milovníci dobrého moravského vína jistě ocení pobyt ve vinném sklípku přímo ve vinařské oblasti. Nejenže se mohou seznámit s tradičními postupy výroby a procházet se rozlehlými vinicemi v doprovodu znalce, ale čeká je i pestrá ochutnávka těch největších skvostů. Vybrat si poté může degustaci vín přímo ve sklípku s jedinečnou atmosférou nebo se pohodlně uvelebí ve stylové vinárně a bez omezení může konzumovat co hrdlo ráčí. K tomu samozřejmě neodmyslitelně patří i dobrá večeře a uždibování lahodných sýrů během celého večera.

 

Méně finančně náročný je sommeliérský kurz, který rovněž můžete darovat. V něm se váš kamarád dozví vše jak o přípravě a hlavních zásadách, tak i tom, jaký druh vína podávat k nejrůznějším pokrmům a příležitostem. A samozřejmě nebude chybět ani občerstvení a ochutnávka domácích i světových vín.

 

Patří oslavenec spíše k příznivcům českého piva? Složte se mu s ostatními gratulanty na pobyt v pivních lázních. Zde si může splnit pijácký sen a vychutnat si koupel přímo v oblíbeném zlatavém moku. Koupel působí příznivě na regeneraci pokožky a popíjení skvělého nepasterovaného ležáku bude mít pozitivní vliv nejen na chuťové buňky, ale i na celý trávící trakt. A pokud bude chtít, může vše dovršit relaxační masáží, která bude mít po hřejivé koupeli omlazující efekt. Za takový dárek vám bude ještě dlouho vděčný.

 

Levnější variantou dárku pro pivaře je kurz vaření piva. Pod zkušeným vedením se za pár hodin naučí vše potřebné k tomuto umění. A k tomu se ještě dozví spoustu zajímavostí a odveze si certifikát a vlastnoručně uvařené vzorky. Jediné riziko hrozí ze strany partnerky, která nejspíš produkty jeho nového „kuchařského umění“ místo večeří příliš neocení.

 

Milovníkovi míchaných nápojů se bude zamlouvat barmanský kurz, ve kterém se naučí připravovat nejrůznější známé i méně rozšířené koktejly. Skvěle se u toho pobaví a navíc máte zaručeno, že na příští párty na vás nové znalosti vyzkouší.

 

Fotografie publikována se svolením Geerati / FreeDigitalPhotos.net

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *