Dárek pro milovníky střelby

Nemusíte být nutně muž a nemusíte být milovníkem krve a násilí, abyste si jednou za čas nechtěli vyzkoušet zastřílet. Střelba je ideálním odreagováním pro všechny bez rozdílu věku a pohlaví, kteří si chtějí užít trochu netradiční zábavy, touží zažít akční chvíle i procvičit soustředění, a v neposlední řadě vybít nahromaděný stres. Jestli někoho takového máte v rodině nebo mezi kamarády, tady je pár tipů, jak si je svým dárkem získat.

 

Zajímavé odpoledne plné akční zábavy zažije váš blízký, pokud mu zaplatíte paintballovou bitvu. Paintballové hřiště ale neobjednáte jen pro jednoho, hra neměla smysl, ale pro skupinu. Protože čím více hráčů, tím větší zábava. Můžete tak obdarovat třeba celou rodinu a nejlépe se domluvit ještě s další rodinou nebo kamarády.
Paintball je hra na vojáky. Se svou zbraní budete na hřišti, kterým je při rekreačním paintballu obvykle les, unikat soupeřům a budete je naopak i pronásledovat. Musíte taktizovat, bránit své území a dobývat nepřátelovo. Hlavní je nedostat zásah kulkou. Barevná skvrna, která se vám roztříkne po zásahu na oblečení, vás vyloučí ze hry. Protože kuličky lítají pořádnou rychlostí a zásah do nekrytého místa dost bolí, musíte mít na paintball speciální výbavu. Maska, která zakrývá celý obličej, včetně čela a uší, zabrání nebezpečným trefám do obličeje, hlavně do očí. Nepovinné, ale užitečné jsou chrániče krku a rukavice. Potřebovat budete i zbraň, které se tady říká značkovač, a náboje s barevnou náplní. Když vás tento sport chytne, určitě se budete vracet na hřiště častěji.

 

Na vojáky si budou hrát i ti, kterým se rozhodnete darovat pár hodin airsoftu. V mnohém je tato zábava podobná paintballu. Pojetí airsoftu jsou různá, od čistě sportovní zábavy až po napodobování reálných bitev.
Při airsoftu hráči potřebují ochranné brýle, helmu, rukavice, běžné je maskovací oblečení a samozřejmě zbraň. Těch je bezpočet různých typů ve třech kategoriích – plynové, manuální a elektrické. Spojuje je, že to jsou většinou repliky skutečných zbraní a náboje nejsou žádné váčky s barvou jako u paintballu, ale levnější malé plastovo-keramické kuličky. I u airsoftu platí, že je to skupinová hra. Takže i takto můžete podarovat více lidí najednou.

 

Sira Anamwong-- dárek pro milov. střel.Pokud se váš blízký zajímá více o skutečné zbraně než repliky, zalíbí se mu určitě možnost vyzkoušet si několik reálných zbraní za jeden den. Automatické pistole, revolvery nebo brokovnice. Osvojí si základní zacházení a třeba se z něj po tomto zážitku stane sportovní střelec. I takové dárky najdete v nabídce různých zážitkových agentur.
Další možností, jak si zastřílet na terč, je na střelnici. Některé jsou sice pouze pro členy klubu, ale jiné terč i zbraň pronajímají veřejnosti.
Pro nadšence do zbraní, ovšem staršího jednadvaceti let, bude lepším dárkem přímo zaplacení zbrojního průkazu. Pak si bude moct chodit na střelnici třeba každý den.

 

Ale na své si přijde i ten, kdo nemusí moderní zbraně. Milovníkům středověké romantiky, doby Richarda Lví Srdce a hrdiny Robina Hooda, se bude líbit střelba z luku nebo kuše, které se od té Robinovy liší jen málo. Zkušený instruktor vás naučí správné technice a třeba zjistíte, že jste v dřívějším životě byli také zbojníky.

Jestli někdo z vašich blízkých holduje podobné zábavě, dopřejte mu ji. A klidně se připojte. Při střelbě se skvěle odreagujete.

 

Fotografie publikována se svolením renjith krishnan / FreeDigitalPhotos.net

Fotografie publikována se svolením Sira Anamwong / FreeDigitalPhotos.net

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *