Dárek jen pro sebe

Máte pocit, že je nejvyšší čas udělat něco pro sebe? Změnit svůj život směrem k lepšímu? Už se vám nelíbí potkávat svůj obraz v zrcadle? Nebo jen cítíte, že vám prostě něco chybí?

 

Možná máte za sebou špatný rok, možná vás někdo zklamal, možná na vás padá podzimní deprese, ale možná že jenom chcete zažít něco, co vám vrátí energii, zvedne sebevědomí nebo splní nějaký dávný sen. Nadělte si tedy pod vánoční stromeček pro jednou něco pro sebe. Dopřejte sama sobě rozmazlování.

 

Kde začít? Určitě si zasloužíte udělat něco pro sebe, protože život nám všem utíká pod rukama a měli bychom si splnit všechna přání, která jsou v našich silách. Takže jestli právě přemýšlíte o novém šatníku, osobním trenérovi a konzultaci s vizážistou, nemáte na co čekat, ať to stihnete do Vánoc. Začněte návštěvou kadeřníka a kosmetiky. Je to základ, který vás však velmi povzbudí. Nechte hýčkat nejprve svoje tělo. Dopřejte mu masáž, která zbaví tělo napětí, detoxikuje organismus a uvolní bolavé svaly. Vyberte takovou, která vás zaujme nejvíce, protože výběr je dnes opravdu velký. Máte-li ráda vůně, dopřejte si aromaterapie, jednoduše fantazii se meze nekladou. Vezměte kamarádku a vyjděte společně prozkoumat zdejší saunu, zkuste uvolňující účinky vířivky. Nebojte se zkusit veškeré dostupné možnosti.

 

Po takovém odpočinku si zajděte zvednout sebevědomí do obchodu, kupte si něco nového na sebe, něco co zdůrazní vaši ženskost a přitažlivost. Nebojte se moderních modelů, vyzkoušejte styl, který se vám vždycky líbil, ale zdál se vám příliš odvážný. Zkoušejte a vybírejte. Ukažte okolí, že nejste šedá myška a dokážete překvapit. Rozzařte duši barvami, které vám přidají veselý vzhled.

 

Chcete udělat něco pro sebe? Začněte chodit s kamarádkou na kurz tance, cvičit jógu nebo jednoduše plavat. Najděte si nějakou činnost, která vás bude bavit. Budete mít důvod pro potkávání známých, ale i nových přátel a zároveň uděláte něco pro sebe. Z pohybu budete mít sice unavený, ale i tak skvělý pocit. Jestli máte dojem, že přece jen potřebujete zhubnout, dopřejte si týdenní pobyt, kde vám osobní trenér navrhne, jaký byste měla dodržovat cvičební i jídelní režim. Doporučí vám na míru plán, který následně můžete upravovat. Když nechcete nikam jezdit, můžete si najít poradce i u vás v místě bydliště. Věnujte se sama sobě, abyste se mohla usmívat do zrcadla. Ale pamatujte, že vyhublá postava není přesně to, co musíte vidět. Měla byste se setkat spíše s pohledem ženy, ze kterého srší energie a sebevědomí a jasná cílevědomá duše.

 

Ale to je jen začátek, při kterém si zvednete sebevědomí. Máte nějaký sen? Prostě si ho splňte. Opět vám připomínám, že na darování dárku sama sobě není nic špatného. O USA se říká, že je zemí neomezených možností. Ale to neznamená, že si sny nemůžete splnit i tady u nás. Pokud jste chtěla skočit padákem, ale nenašla jste odvahu, možná teď je ta vhodná chvíle. Možná se bojíte výšek, ale zorbing může být to, co chcete vyzkoušet. Protože když se řítíte téměř nekontrolovaně ze svahu, aniž by se vám mohlo něco stát, je to pořádný kus adrenalinu. Nebo je to jenom jízda na čtyřkolkách? Už léta závidíte kolegům, kterým se povedlo si splnit své sny? Přiznejte si, že už nemusíte jen přihlížet, stačí sebrat odvahu. Jestli čekáte, že někoho z vašich blízkých jednou určitě napadne, čím by vám mohli udělat radost, můžete se plést a čekat věčně. Můžete jen postrčit a doufat. Ale jistota…zapněte počítač a najděte si „zážitek“ ve svém okolí a hurá do toho.

 

Splňte si v dárku všechny sny, udělejte změnu ve svém životě a zažeňte strach. Vy si to přece zasloužíte!

 

Fotografie publikována se svolením vorakorn / FreeDigitalPhotos.net

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *